Emotie bij de fans…
Dát hóórt bij De Klassieker

admin | Kollumpies | 30-10-2009 | 16:45 | Link | 3 Reacties

Zondag staat weer de enige echte Klassieker van Nederland op het programma. Helaas is de wedstrijd van het jaar verkracht door de burgemeesters van amsterdam en Rotterdam. Dat is jammer. En onnodig.

Natuurlijk waren beide supportersgroepen gewaarschuwd. Na de hevige rellen in 2005 dreigden de burgemeesters al om vijf jaar lang geen supporters van de bezoekende partij toe laten zodra het nog een keer mis zou gaan.

Maar ging het vorig jaar wel echt mis? De ajax-supporters stoeiden op het plein wat met de Mobiele Eenheid en de Feyenoord-fans maakten zich enkele seconden (!) schuldig aan kwetsende spreekkoren. Dat was alles.

Ok, het is allebei verboden. Maar wat is tegenwoordig nou niet verboden als je voetbalsupporter bent? Ieder seizoen wanneer ik ajax-uit bezoek, krijg ik, na een extreem zware fouillering, een A4-tje in mijn hand gedrukt waarop staat wat er allemaal verboden is die dag. En geloof me, dat is een hele hoop.

Ik verdenk de burgemeesters er dan ook van dat ze vooraf al hadden afgesproken om het kleinst mogelijke incident aan te grijpen om de maatregel toe te passen. Geen supporters van de tegenpartij in de stad, dat scheelt een hoop gedoe, moet men gedacht hebben. Dapper, hoor. Dat De Klassieker daarmee een groot deel van haar glans verliest, is blijkbaar niet belangrijk.

Veel voetbalfans zullen het met mee eens zijn. Buitenstaanders zullen vinden dat de maatregel terecht is en dat het tuig dat zich voetbalsupporter noemt het aan zichzelf te danken heeft.

Maar ik praat vechtpartijen en spreekkoren niet goed. Ik vind echter wel dat gezonde rivaliteit en emotie erbij horen. Zeker bij ajax tegen Feyenoord. Voor de supporters de absolute wedstrijd van het jaar. De wedstrijd waar je weken naar toeleeft. De wedstrijd die je gewoon niet mag verliezen. Gelukkig hebben we nu een trainer die dat ook weet. Nu de spelers nog, Mario!

Ook al wordt PSV nog honderd keer kampioen, de wedstrijd tussen ajax en Feyenoord zal altijd de enige echte voetbalklassieker van Nederland blijven.

Daar kan geen enkele burgemeester iets aan veranderen.

Come on Feyenoord, geen woorden maar daden!

»

Reacties

Heel mooi kollumpie! Respect, en hier sluit ik me ook helemaal bij aan!

respect rens echt geweldig artikel:D

NU DE SPELERS NOG DOOR KRIJGEN EN WINNEN VAN DIE NEUZEN

GEEN WOORDEN MAAR DADEN
STERKER DOOR STRIJD
YOU NEVER WALK ALONE

AMEN

JHK!!!

Laat een reactie achter

»