Originele verschijningsdatum: 30-09-2007
Na een dramatische zondag (zie vorig kollumpie) waren deze week de verwachtingen hoog gespannen. Konden onze jongens de draad weer oppakken en laten zien dat ze wel degelijk kunnen voetballen.
Woensdag was de eerste kans om het legioen weer tevreden te stellen. Voor de beker kwam de Utregse FC op bezoek. De eerste helft was niet echt denderend, maar na de thee ging Feyenoord voetballen in een hoog tempo, en net als in enkele voorgaande wedstrijden werd er lekker gevoetbald. De bal een keer raken, passes die aankwamen, inzicht, strijd….alles wat in een bekerwedstrijd hoort zat erin. In een goed kwartiertje speelden we Utreg kompleet van de mat.
Met dik verdiende goals van Hofs, Bruins en Makaay sloten we de wedstrijd af. Iedereen blij naar huis, de afstraffing bij PSV was verwerkt en afgeschud. Ja ja, we kunnen eg wel ballen. Na de andere wedstrijden (waarvan enkelen met een zeer verrassend resultaat: PSV dom eruit, Vitas verloren, AZ niet meer in de balletjesbokaal) werd er op donderdag geloot. Een mooi affiche was het resultaat. Wederom een echte cupknaller: wij gaan het opnemen tegen FC Grun, en bovendien nog in onze eigen KUIP. Het zal een lastige pot worden, maar met vertrouwen gaan we een kaart aanschaffen. Hopelijk gaan wij door, en komen er nog verrassende uitslagen op de kaart (boefjes uit 020 eruit?).
En dan hadden we zaterdagavond FC Hoerenveen op bezoek. ’s Middags even naar het Stadhuisplein om een hapje en een drankje te nuttigen (en vast een mooi plaatsje te spotten voor het stadhuis) en daarna om kwart over zeven richting stadion. Eindelijk zat de KUIP weer lekker vol, de sfeer zat er goed in. Feyenoord begon lekker, er wordt goed en scherp gespeeld, strijd en inzet waren volop aanwezig, een goed positiespel, en gevaarlijke aanvallen. Na een balletje op de paal van Makaay, loste even later Bruins een schot op het doel. De Friese keeper zat er nog aan, maar Makaay maakte zijn naam als Das Phantom weer waar, stond op de juiste plaats en tikte de rebound binnen. De boomlange Hofs kopte daarna een voorzet van De Guzman, die eindelijk weer lekker loopt te ballen, achter Vandenbussche, 2-0. Hierna was het gedaan. De Braziliaanse Goddelijke Afvallige Kanarie Alves mocht zich warm lopen en werd met een vriendelijk gezang onthaald: LAAT JE CLUB MAAR IN DE STEEK.
In de tweede helft maakt hij na afwezigheid van een aantal weken extra vakantie zijn rentree op de Nederlandse velden. En hoewel ik het spel van Feyenoord soms oogstrelend vind met het 1 keer raken, mocht ten opzichte van Alves best een uitzondering worden gemaakt. Twee of drie keer raken mag best!!! Feyenoord bleef knokken voor elke bal, er werd gedisciplineerd gespeeld, overal inzet en met vlagen lekker voetbal. We kwamen dus geen moment in gevaar. Jammer dat de kansjes niet beter werden benut, anders had het 4-0 kunnen worden.
Na dit weekend staan we weer bijna bovenaan (op de achtergrond hoor ik dat de boefjes uit 020 voor staan en dus staan we nog tweede na deze speelronde). Vol vertrouwen zie ik de wedstrijd tegen Vitesse volgende week zondag tegemoet. En als je nou op zaterdag gewoon op tijd opstaat in plaats van om half twaalf je nest uit rolt….had je er ook nog bij kunnen zijn. We gaan wel in de kroeg kijken, altijd gezellig. Ik wens Robin en Hen een leuke wedstrijd toe.
Tot de volgende.
DEZE WEEK: ANDRE BAHIA…RESPECT. JE KAN HET DUS WEL !!!!!
Buut

Recente Reacties